Tady bych rád psal své názory, postřehy, připomímky apod. na písničky, názory a věci kolem skupiny Golden Kids. Budu potěšen, když zde vzniknou jakési diskuse na různá témata.

   Po svém vzniku nastoupili Golden Kids opravdu raketovou kariéru. To bylo nejen zásluhou vynikajících interpretů, kteří byli již známí lidu (z divadla, filmů), ale také zásluhou jejich výborného týmového zázemí. Kariéra a úspěchy by se daly srovnat například s Beatles. Je možné, že kdyby GK vznikli někde jinde, stali by se asi světově proslulou a populární skupinou. Takhle se stali jen skupinou nepopulární hlavně pro stranu a vládu. To ovšem nevadilo jejich (dodnes věrným) fanouškům, kteří nezapomněli ani za tu dobu, kdy GK ( a hlavně Marta Kubišová) dostali "dovolenou". Také jim patří dík, neboť pro ně píši tyto stránky.    Mnoho se lidí po roce 1989 divilo (a ještě se diví), jak můžou zpěváci, kteří sklízeli úspěchy za éry komunismu, ještě zpívat. Zřejmě převládá názor, že vše komunistické bylo špatné. Rád bych použil slova Heleny Vondráčkové, že kvalita se většinou prosadí. A že byli tito zpěváci mnohdy členy strany? Myslím si, že mnoho lidí, kteří je dnes odsuzují, bylo členy téže strany, a možná, že ještě dnes mají doma stranickou legitimaci. Co kdyby... Umělci totiž buď museli poslouchat příkazy shora, nebo je neposlouchat a tím pádem ukončit svoji uměleckou činnost. Ukažte mi prosím případ, kdy Helena Vondráčková, Marta Kubišová či Váslav Neckář dobrovolně účinkovali na akci pro podporu strany a vlády. Kdyby se takový případ našel, možná by se věci změnily. Takhle jde ale spíše o závist některých lidí, kteří zjevně neunesli fakt, že kvalita by měla přetrvávat za každého režimu.    Helena Vondráčková byla často pronásledována různými fámami. Dovolím si některé uvést na pravou míru. Mnoho lidí se napřiklad domnívalo, že Helena a bývalý premiér Lubomír Štrougal spolu něco měli. Sama Helena to vysvětluje tím, že pan Štrougal se na veřejnosti často objevoval se svou dcerou Evou, která byla Heleně velmi podobná, nosila stejný účes a měla i stejné auto. Tím by se mohlo vysvětlovat, že lidé si zaměnili Evu s Helenou, která znala pana Štrougala pouze z televize a z novin.
    Jednou z dalších fám byla a, že Helena obětovala pro kariéru i mateřství. Tato fáma ji jistě musela bolet, neboť Helena po dítěti velmi toužila. Bohužel, každý nemůže mít vše, a proto ani ona bohužel nemohla mít potomka. Škoda.